Informacje ogólne

Zgrzewarki elektrooporowe II generacji są produktem stworzonym w oparciu o wieloletnie doświadczenia nasze oraz naszych klientów. Linia zgrzewarek drugiej generacji została opracowana z myślą o jeszcze bardziej intuicyjnej obsłudze i niezawodności. Podobnie jak w przypadku zgrzewarek I generacji w ofercie znalazły sie zgrzewarki w dwóch wersjach mocowych, tak aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb klienta.

Nowa linia zgrzewarek elektooporowych

Zgrzewarki elektrooporowe II generacji stanowią rozwinięcie dobrze znanych i cenionych dotychczas produkowanych przez firmę Nowatech zgrzewarek elektrooporowych I generacji.Nowe zgrzewarki charakteryzuje zwiększona moc grzejna, zmniejszona masa oraz zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań technicznych.Zgrzewarki zostały zaprojektowane w sposób dopasowany do potrzeb firm o różnych profilach działalności i zasobności portfela.Model "1500" skierowany jest dla firm zajmujących się wykonywaniem przyłączy wodno-kanalizacyjnych, gazowych, instalujących pompy ciepła, zajmujących się budową instalacji odgazowywania wysypisk śmieci czy będących odpowiedzialnymi za obsługę i rozbudowę rurociągów do średnicy 160mm. Model "4000" może być wykorzystywany wszędzie tam gdzie model "1500", ale dodatkowo dzięki swojej dużej mocy jego zalety docenią firmy, które często zgrzewają kształtki elektrooporowe o dużych średnicach w trudno dostępnych miejscach gdzie nie sposób zastosować zgrzewarki doczołowe.

Co nowego w drugiej generacji?

  • większy, czytelny wyświetlacz,
  • wbudowany wewnętrzny akumlator (podtrzymujący zasilanie podczas studzenia),
  • intuicyjna klawaiatura,
  • zwiększona pamięć (3000 zgrzewów)
  • port USB pozwalający na transmisję danych na pendrive (wersja ZEEN),
  • funkcje traceability,
  • możliwość wprowadzenia dodatkowego tekstu z poziomu panelu sterującego,
  • możliwość wprowadzenia kordynatów GPS,
  • aplikacja SMART WELD dla urządzeń mobilnych pozwalająca na zdalne sterowanie zgrzewarką skanowanie kodów kreskowych oraz zapis współrzędnych GPS przy użyciu urządzenia mobilnego

Zgrzewarki elektrooporowe produkcji Nowatech są urządzeniami uniwersalnymi pozwalającymi zgrzewać kształtki różnych producentów.

Zgrzewarka elektrooporowa przy rozpoczęciu procesu, sprawdza możliwość wykonania zgrzewu zależnie od rezystacji kształtki i parametrów zasilania. Jeśli sprawdzone parametry są poza zakresem pracy zgrzewarki na wyświetlaczu pojawia się stosowny komunikat, a program sterujący przerywa proces zgrzewania. Sprawdzenie nie powoduje uszkodzenia ani kształtki ani urządzenia.

Istotną zaletą jest mozliwość zmodernizowania w dowolnym momencie zgrzewarki typu: ZERN do wersji ZEEN (dotyczy to zgrzewarek, tak I-szej jak i II-giej generacji. Dzięki temu każdy może zakupić urządzenie prostsze i poźniejszym czasie w ramach potrzeby wykonać modernizację do wyższej wersji.

filler image
Parametry techniczne ZE-N II GENERACJA
Typ: ZERN-1500 ZEEN-1500 ZERN-4000 ZEEN-4000
Zasilanie[V]: AC~230, 50[Hz] (+10/-15)%
Zakres napięcia wejściowego [V]: 195 – 265
Zakres częstotliwości [Hz]: 42 – 55
Moc[W]: 1500 4000
Masa [kg]: 12 25
Obudowa: Międzynarodowa klasa ochrony IP-54
Długość przewodu zasilającego [m]: 3
Długości kabli do zgrzewania [m]: 3
Wymiary [mm]: 390 x 240 x 160 430 x 280 x 180
Zakres regulacji napięcia [V]: 8 - 44 8 - 48
Krok nastawy napięcia [V]: 0,1
Zakres nastawy czasu grzania [s]: 1 – 9999
Zakres nastawy czasu studzenia[min]: 1 – 9999
Temp. pracy [°C]: - 5 do + 40
Zalecany agregat [kW]: 3 6
Zapis danych zgrzewania i traceability: - -
Pojemność pamięci: - 3000 - 3000